BLOG Agencji Polamer


Tu znajdziesz wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności oraz wiele więcej.

Pilot
Powołując się lokalne media, niedobór pilotów na rynku lotów cywilnych jest tak wielki, że drugie co do wielkości linie lotnicze w USA zdecydowały się na zakup szkoły pilotażu, do której po raz pierwszy od prawie 60 lat będą mogły wstąpić osoby bez żadnego doświadczenia.

Już od pewnego czasu United Airlines, podobnie jak inni przewoźnicy amerykańscy, ma kłopot z rekrutacją pilotów. Problem nie dotyczy jednak w tak dużym stopniu głównej firmy obsługującej najważniejsze połączenia, jak raczej zależnych od niej i operujących pod tym samym logo regionalnych przewoźników, realizujących połączenia lokalne.

Wszystkie prognozy mówią, że w niedalekiej przyszłości sytuacja na rynku pogorszy się. Wraz z rozwojem połączeń lotniczych niedobór pilotów będzie coraz większy. Choć cały czas kształceni są nowi, to jednak na emeryturę odeszła, lub w najbliższym czasie odejdzie, największa liczba pilotów w historii, przedstawicieli tzw. pokolenia wyżu demograficznego.

Mające siedzibę w Chicago linie United przewidują zatrudnienie 10 tysięcy pilotów do 2029 roku. W związku z tym poinformowano, że znajdująca się w Phoenix placówka o nazwie Westwind School of Aeronautics ma być odpowiedzią na problemy ze znalezieniem pracowników o określonych umiejętnościach.

United zdecydowało się na jej zakup i dostosowanie do własnych potrzeb pod zmienioną nazwą Aviate Academy. Szkoła ta będzie kształcić rocznie kilkuset nowych pilotów, którzy po jej ukończeniu posiadać będą 250 godzin doświadczenia w powietrzu lub kwalifikacje instruktora, co zwykle wystarczy na początek kariery pilota komercyjnego.

Firma spodziewa się, że większość rekrutów będzie posiadało już jakieś umiejętności, choćby w postaci podstawowej licencji pilota, ale przygotowana jest na przyjęcie osób bez jakiegokolwiek doświadczenia, co oznacza, że po raz pierwszy od wczesnych lat 60. brak pilotów jest tak duży, że w ramach szkolenia przyjmowane będą osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia. W ten sposób United wypełni też plan dywersyfikacji, zatrudniając przedstawicieli mniejszości i kobiety.

„Od wielu lat linie lotnicze mówiły o spodziewanym, gwałtownym przejściu na emeryturę tysięcy pilotów” – mówi Joe Schwieterman, profesor z DePaul University, który specjalizuje się w sprawach transportu – „Okazuje się, że właśnie to następuje”.

Mające siedzibę w Chicago linie United nie mają, podobnie jak inni, wielcy przewoźnicy, zbyt dużych kłopotów ze znalezieniem pilotów. Jak wspomnieliśmy wcześniej, problem ten dotyczy głównie przewoźników regionalnych.

„Zatrudnimy w tym roku 1,000 pilotów” – mówi kpt. Curtis Brunjes, zajmujący się w United strategią zatrudnienia – “Regionalne linie w tym czasie zatrudnią ich dwa razy więcej”.

Nie wiemy, ile pieniędzy zainwestowano w zakup szkoły, ale przedstawiciele United mówią, iż transakcja jest opłacalna, biorąc pod uwagę wysokość premii za podpisanie umowy o pracę, jakie muszą zapłacić regionalne firmy za ściągnięcie do siebie doświadczonego pilota.

Każda linia ma własną strategię zdobywania pracowników. United zdecydowało się na własną szkołę pilotażu, co w świecie lotnictwa cywilnego jest ciekawym posunięciem. Daje dużą elastyczność i pozwala zaoszczędzić.

Zapraszamy Agencji POLAMER w Palos Hills przez 7 dni w tygodniu.

Jak zdobywać losy na upominki?
Jak zdobywać losy na upominki?

Posty powiązane

Zostaw komentarz