Wiele osób wciąż nosi w sercu Amerykański Sen. Dla tych, którzy chcą się starać o uzyskanie obywatelstwa USA, przygotowaliśmy mini kompendium z najważniejszymi informacjami na ten temat.
Jak uzyskać obywatelstwo USA?
W celu ubiegania się o zostanie pełnoprawnym obywatelem USA należy złożyć dokumenty w Ambasadzie. O tym, na podstawie jakich praw można ubiegać się o obywatelstwo USA, pisaliśmy ostatnio tutaj.
Aby wniosek został rozpatrzony, wszelkie formalności muszą być wypełnione prawidłowo. W przypadku jakichkolwiek nieścisłości podanie zostanie odrzucone. Należy pamiętać, że urzędy są bardzo skrupulatne pod tym względem. Odrzucenie naszego wniosku tylko wydłuża i komplikuje cały proces.
Warto w takim przypadku zdać się na osoby doświadczone i uniknąć dodatkowych kosztów oraz nerwów. Agencja POLAMER oferuje usługi notarialne (Czytaj -> Dlaczego warto korzystać z usług notarialnych?) obejmujące pomoc w wypełnianiu wszelkich formalności związanych ze sprawami emigracyjnymi, m.in. zdawaniem obywatelstwa Amerykańskiego. Gwarantujemy niską cenę i wysoką jakość usług. Po co ryzykować na własną rękę, kiedy można w prosty sposób uzyskać to, na czym nam najbardziej zależy?
Na co zwracać uwagę podczas aplikacji o obywatelstwo USA?
Chcesz zostać pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych, ale niepokoisz się, jakie dane znajdą się na celowniku urzędu?
W jakim celu rząd nas sprawdza? Celem takiego działania jest sprawdzenie czasu Twojego pobytu w USA (chodzi tutaj o jego “moralny charakter”). Krótko mówiąc – urząd interesuje Twoja przeszłość emigracyjna. Z czego to wynika? Głównym powodem takiego procesu postępowania jest monitorowanie bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych. W przypadku, gdy jakaś osoba w przeszłości podawała fałszywe dane, ubiegając się o zieloną kartę lub została kiedyś deportowana, urząd prześle taką aplikację do ICE w celu dalszego postępowania.
Dlatego, ubiegając się o obywatelstwo USA, zwróć uwagę, m.in. na: długość Twojego pobytu poza granicami kraju (w ciągu ostatnich 6 miesięcy); osobiste informacje, które podawałeś/aś w przeszłości np. czy podawałeś się za obywatela USA w celu uzyskania pożyczki na dom; karalność, niepłacenie alimentów, nabycie i używanie dokumentów “na lewo”; pobieranie zapomóg rządowych np. dofinansowania na dom lub kartki żywnościowe.